Chroń swoje dziecko przed uzależnieniem od gier mobilnych


W dobie dostępu do najnowszych technologii w przystępnych cenach, każdy może posiadać zaawansowane urządzenie przeznaczone do pracy, rozrywki, wiadomości czy różnego rodzaju porad życiowych. Mowa tu oczywiście o telefonach komórkowych, czyli Smartfonach. Niestety, to właśnie u dzieci zauważamy, szczególny wzrost korzystania z urządzeń mobilnych. Nie tylko media społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, czy Twitter skutecznie uzależniają od użytkowania. Coraz częściej słyszy się od zagrożenia jakie niesie za sobą uzależnienie od gier mobilnych, typu Battle Royal  jak Fortnite czy PlayerUnknown’s Battlegrounds. Jak sobie z tym radzić? Więcej informacji poniżej.

Zaangażowanie w Gry Mobilne.

Na rynku gry mobilne pojawiają się, każdego dnia. Każda produkcja wyróżnia się coraz to lepszą grafiką, jeszcze większą grywalnością i możliwością poznawania i konkurowania z graczami z całego świata. Dzieci i młodzież są szczególnie podatne na uzależnienie od tej rozrywki. Badania wykazały, że zaangażowanie w gry mobilne, często przyczynia się do zachować prospołecznych. Bardzo ważne jest, by ograniczyć korzystanie z gier mobilnych swoim dzieciom, gdyż często ich przywiązanie nie zna granic.

Co należy zrobić, gdy widzimy problem uzależnienia od gier na smartfony.

Gry na telefony komórkowe, są niegroźne gdy korzystamy z nich zgodnie z zaleceniami producenta. Mamy tu na myśli odpowiedni czas korzystania z tej rozrywki, a także niezwykle ważne jest by nie poświęcać się graniu w nocy. Jak wspominaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym odpowiedniego snu i ograniczenia korzystania z technologii 

Oto sposoby na na ograniczenie korzystania z gier mobilnych przez dzieci i nastolatków.

Powinieneś ustalić zasady dotyczące grania na telefonie przez określony czas, o określonej porze. Do tego, możesz zainstalować oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej SpyONE i kontrolować czy przestrzegają Twoich zasad. Możesz ustalić porę wykonania zrzutu ekranu telefonu, z którego korzysta Twoje dziecko. SpyONE poinformuje Cię o aktywności Twojego dziecka na telefonie. Co jeśli telefon będzie w trybie Offline? Większość gier na smartfony wymaga stałego połączenia z siecią bezprzewodową Wifi, bądź z transmisją danych. Jeśli natomiast telefon faktycznie będzie w trybie Offline – wszystkie zaplanowane wcześniej zadania zostaną wykonane i wysłane do Ciebie, gdy tylko telefon przejdzie w trym Online.

Gra na smartfonie jako nagroda.

Pozwól dzieciom grać w ulubioną grę, tylko gdy odrobią lekcje, bądź pomogą Ci w obowiązkach domowych. W ten sposób będziesz wiedział/a, że Twoje dziecko pilnuje obowiązków. Takie działanie zachowuje równowagę i uczy dobrych nawyków. Warto jednak zachować odpowiedni dystans do nagradzania. Jeśli nie będziesz tego ograniczał, dziecko przyzwyczai się, że za każdą wykonaną czynność należy mu się nagroda. Takie przyzwyczajenia będą prowadziły do braku podejmowania własnych decyzji przez dziecko.

 

SpyONE – program do kontroli rodzicielskiej, pozwoli Ci sprawdzić, jakie aplikacje i gry są zainstalowane.

Panel Online aplikacji SpyONE, pokazuje listę zainstalowanych aplikacji i gier na telefonie komórkowym dziecka. Panel pokazuje, także czas jaki dziecko spędziło na używaniu danej aplikacji. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad przestrzeganiem zasad, które ustaliłeś/ustaliłaś. Wszystko dzięki aplikacji do kontroli rodzicielskiej SpyONE. – to przełom w dziedzinie technologii.

Blokada określonych aplikacji.

Jest wiele gier, które potrafią na tyle uzależnić, że Twoje dziecko nie będzie widziało nic poza nimi. Najlepszym przykładem jest popularna gra Pokemon GO. Gra uzależniła miliony użytkowników na całym świecie. Jeśli zauważysz, że słabnie kontakt między Tobą i Twoimi dziećmi, sprawdź w panelu SpyONE  ile czasu spędza na poszczególnych grach. Jeśli zauważysz, że korzystanie z aplikacji przekracza normalne użytkowanie, natychmiast zablokuj do niej dostęp. Początki mogą być trudne, jednak gdy stopniowo dziecko przestaje korzystać z gry – uzależnienie znika. 

Nasłuch otoczenia, zrzut ekranu (Screen Capture) i podgląd ekranu na żywo (Screen PRO)

Użyj wyżej wymienionych funkcji do kontroli aktywności Twojego dziecka. Nasłuch otoczenia – funkcja ta pozwoli Ci usłyszeć wszystko, co dzieje się w pobliżu Twojego dziecka. Funkcja zrzut ekranu, pozwoli na zrobienie zdjęcia, które pokaże, co dziecko robi w danej chwili na swoim smartfonie. Jako jedyna firma na rynku, mamy możliwość uruchomienia tzw. streamingu live, czyli podglądu ekranu na żywo, które pozwoli Ci w czasie rzeczywistym obejrzeć działania Twojego dziecka.

Podsumowując:

Artykuł ten, ma za zadanie przestrzec przed nadmiernym korzystaniem z gier i aplikacji na smartfonach przez dzieci. Nie uważamy, że wykorzystanie telefonów komórkowych do grania w gry jest złe. Informujemy o zagrożeniu jakie niesie za sobą uzależnienie oraz jak sobie z nim radzić. SpyONE to rozwiązanie technologiczne, które służy do sprawdzenia, czy Twoje dziecko wykorzystuje najnowsze technologię do pogłębiania wiedzy i rozwoju osobistego.

Dziękujemy za poświęcony czas,

Z poważaniem,
Zespół SpyONE™