Ataki cyberprzestępców

Ataki cyberprzestępców- realne zagrożenie

W nowoczesnym świecie dostęp do cyfrowych zagrożeń jest bardzo łatwy. Młodzież spędza dużo czasu na smartfonach logując się do mediów społecznościowych, portali randkowych i innych stron wymagających podawania swoich danych. Strony te dzielą się tymi informacjami odsłaniając tożsamość nastolatka. Daje to ogromne możliwości cyberprzestępcom, którzy wychwytują osobiste dane i obrazy i wykorzystują je później chociażby do szerzenia się pornografii. Do innych nielegalnych działań mogą należąc: włamania na konta społecznościowe, bankowe, wyłudzenia, kradzież tożsamości i inne oszustwa.  Głównym celem ataków cyberprzestępców są osoby młode i niedoświadczone, które są mniej podejrzliwe i nie potrafią przewidzieć różnych zagrożeń.
 

 

Urządzenia mobilne takie tak tablety i smartfony są słabiej chronione niż komputery i dają hakerom duże pole do popisu. Niczego nieświadome dziecko otwierając wiadomość SMS lub e-mail zaprasza do siebie cyberprzestępce i pozwala mu na atak. Jest to realne zagrożenie, ponieważ wirusy są całkowicie niewidoczne dla potencjalnego użytkownika. Z roku na rok przybywa przestępstw, a wykrycie hakera jest niezwykle trudne.

Jak sobie radzić?

Czy Twoje dziecko ujawnia swoje rzeczywiste dane personalne w internecie? Dzieli się z innymi prywatnymi zdjęciami? Otwiera podejrzane wiadomości SMS i e-mail? Podaje proste hasła logowania się do różnych stron ułatwiając hakerom dostęp do kont? Aplikacja monitorująca telefon daje Ci możliwość podglądania aktualnej aktywności dziecka na telefonie i zapobieganiu sytuacjom zagrażającym mu. Nie pozwól swojemu dziecku paść ofiarą przestępcy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *