Pedofilia Poznaj mechanizm, rodzaje oraz genezę zaburzenia seksualnego, by skutecznie chronić swoje dziecko.

Zjawisko pedofili zalicza się do patologii polegającej na nawiązaniu kontaktu fizycznego z dzieckiem. Żeby jej zapobiegać należy znać sposoby i rodzaje prowokacji, którymi posługują się sprawcy. Zdaniem osób badających problem pedofili – zaburzenia ich preferencji seksualnych powstają już w latach młodzieńczych. Nie ma jednego wytłumaczenia mechanizmu powstawania pedofili.

 

Pedofil ma zahamowane reakcje seksualne w stosunku do osób dorosłych. U pedofila powstaje pobudzenie seksualne gdy widzi dziecko. Pedofil nie potrafi kontrolować swoich zachowań  w stosunku do dzieci.

Jednym na najpopularniejszych odmian pedofili jest grooming. Polega na nawiązaniu kontaktu pedofila z ofiarą (dzieckiem) wykorzystując Internet. Pedofil starannie wyszukuje swoją ofiarę, by następnie zyskać jej zaufanie. Stara się zyskać sympatię dziecka. Sprawić, by ofiara poczuła więź z przestępcą. Dzieci coraz więcej czasu spędzają przy komputerach i telefonach. Agresja jaka się pojawia w sieci powoduje, że dzieci tracą czujność i są podatne na prowokacje ze strony pedofilów .

Pedofil, na początku wykonuje rozpoznanie, czy dziecko jest kontrolowane przez opiekunów, czy nie, zadając szereg podchwytliwych pytań.

Kolejnym etapem jest nakłonienie dziecka do wysyłania intymnych zdjęć.
Następnie namawia do realnego spotkania.

Kiedy dziecko jest szczególnie narażone na stanie się ofiarą pedofila:

  • Brak zainteresowania ze strony rodziców,
  • Naiwność,
  • Poczucie braku zrozumienia,
  • Niskie mniemanie o sobie,
  • Brak pewności siebie,
  • Brak odpowiedniej wiedzy, dotyczącej przestępczości w sieci,
  • Złe traktowanie ze strony rówieśników – odrzucenie z grupy

Oprogramowanie SpyONE zostało stworzone po to, by opiekunowie i rodzice mieli świadomość z kim i o czym rozmawia dziecko. Aplikacja pozwoli wychwycić rodzicowi, kto znajduje się po drugiej stronie i w porę zareagować.

Jeśli dojdzie do sytuacji, gdzie nasze dziecko nieświadomie spotka się z pedofilem, aplikacja pozwoli nam zlokalizować telefon dziecka, a także usłyszeć wszystko to, co dzieje się w otoczeniu dziecka. Rodzicu – Chroń swoje dziecko przed zagrożeniem, jakim jest pedofilia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *