Jak chronić swoje dziecko przed zagrożeniami ze strony oszustw internetowych

Dowiedz się jak chronić swoje dziecko przed spamem, wyłudzeniami i innymi oszustwami internetowymi.

Zagrożenie bezpieczeństwa

W erze Internetu i ogólnej dostępności online, oszustwa internetowe są na porządku dziennym, a dzieci stają się ich największymi ofiarami. Naiwność, brak doświadczenia i wiedzy – są to główne filary powodu oszustw w Internecie.

Internetowe oszustwa możemy spotkać na wiele sposób – fałszywy program antywirusowy z odpowiednio dodanymi złośliwymi aplikacjami do kwartalnych, spam, złośliwe oprogramowanie, czy też PHISHING. Ta ostatnia to metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod osobę bądź instytucję, w celu zdobycia istotnych informacji, takich jak: dane logowania, szczegóły karty kredytowej itd. Złodzieje i oszuści ciągle wymyślają nowe sposoby dlatego należy być ostrożnym. Miliony studentów na całym świecie cierpi z tego powodu. Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci i nastolatkowie to najlepsza grupa docelowa oszustów.

Rodzicu, jeśli pozwalasz dziecku na korzystanie z komputera, tabletu czy telefonu, musisz mieć świadomość, że mogą trafić na strony, bądź maile, które nie są rzeczywistym miejscem, w którym chciały się znaleźć, a zostaną oszukane. Jeśli chcesz zapobiec wyżej wymienionym przypadkom musisz znać sposób działania i wiedzieć jak pracują. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne w sieci i zapobiec opisanym przypadkom (jak wielu rodziców), możesz użyć najlepszej aplikacji do monitoringi i kontroli telefonu, takiego jak SpyONE. Oprogramowanie SpyONE pozwoli CI mieć kontrolę oraz być świadomym działalności Twojego dziecka w Internecie i pozwoli Ci rozwiązać problem oszustw internetowych, phishingu i innych problemów. Więc jeśli chcesz mieć całkowicie bezpieczną strefę online dla swojego dziecka, zawsze korzystaj z dobrego oprogramowania do kontroli rodzicielskiej.

Rodzaje oszustw w Internecie:

E-mail

– najbardziej popularna forma oszustwa
Najwięcej danych wyciekło dzięki temu rodzajowi oszustwa, co stawia go na pierwszym miejscu wśród wszystkich oszustw.

E-maile o wyłudzaniu informacji – próbują ukraść Twoje prywatne dane, takie jak imię i nazwisko, hasło e-mail, wiek, płeć, dane karty kredytowej, stan cywilny lub inne dane osobowe.

Oszustwo w Nigerii – Możesz otrzymać to na maila, SMS-em lub w mediach społecznościowych.

Możemy otrzymać maila, z prośbą o przekazanie środków pieniężnych, ponieważ dana osoba, chce opuścić kraj ale nie może z powodu panującego kryzysu. Bardzo długa i smutna historia z informacją, jak przelać pieniądze bezpośrednio. Informują nas, że ich pieniądze są zamrożone i potrzebują wpłaty na odblokowanie ich z banku. Obiecują podwojony zwrot.
Taki sam przypadek jak opisany powyżej, ale informują, że otrzymasz udział procentowy (%) w wysokości, której zostanie zwolniona.

Oprócz tego istnieją inne oszustwa internetowe, takie jak oszustwa z kartami okolicznościowymi, oszustwa bankowe, oszustwa bukmacherskie, internetowe randki, oszustwa podróżnicze, oszustwa związane z ofertami pracy.

Rozwiązanie:

Rozwiązaniem jest aplikacja do kontroli rodzicielskiej o nazwie SPYONE pomoże zwalczyć oszustwa stosowane przy pomocy poczty e-mail. – Funkcja monitorowania poczty wychodzącej i przychodzącej na smartfonie dzieci pozwala na filtrowanie wiadomości przez rodziców. Zrozumieć je i w porę zareagować.

Oszustwo z oprogramowaniem antywirusowym.

Cyberprzestępcy stale szukają nowych sposobów, by Cię okraść z danych osobowych, czy innych ważnych informacji. Musimy być świadomi jakie oprogramowanie instalujemy i z jakiego źródła pochodzi. Hakerzy znaleźli nowy sposób by oszukać Twoje dziecko, bądź Ciebie. Tworzą oprogramowanie przypominające popularne programy antywirusowe. Niestety… są to tylko przykrywki – w rzeczywistości przechwytują Twoje wszystkie prywatne dane i dają możliwość wglądu do Twojego komputera. Należy się zastanowić dwa razy zanim wybierzemy oprogramowanie z nieznanego źródła. Należy, także wytłumaczyć swoim dzieciom takie zagrożenie i czym może skutkować wybór oprogramowania z nielegalnego, bądź nieznanego źródła.

Rozwiązanie:

Rozwiązaniem jest oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej SPYONE, pomaga zwalczyć fałszywym oprogramowaniem antywirusowym. SPYONE pozwala monitorować wszystkie zainstalowane i nowo zainstalowane  aplikacje na telefonie dziecka. Ponadto jednym kliknięciem możesz sprawdzić, jakie strony przegląda Twoje dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *