Dobry sen jest bardzo ważny dla optymalnego funkcjonowania w okresie dojrzewania

Dobry sen jest niezwykle ważny do prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka. Szczególne znaczenie ma w okresie dzieciństwa i dojrzewania. Niestety, coraz częściej zdarza się, że sen jest zaburzony przez technologię. Dzieci gdy tylko trafią do łóżka sięgają po telefon i potrafią spędzić z nim nawet kilka godzin.  Noc to czas wolny od obowiązków szkolnych, przez co dzieci więcej czasu poświęcają na korzystanie ze smartfonów kosztem snu.  Nie od dzisiaj wiadomo, że brak snu u dzieci wpływa negatywnie na ich zdrowie.

 

Skuteczne sposoby, na trzymanie dzieci z dala od technologii przed snem.

Podczas gdy nastolatkowie rozmawiają przez telefon, przeglądają  portale społecznościowe, odpowiadają na teksty, ich umysł zostaje pobudzony emocjonalnie. Prowadzi to do zaburzeń snu. Poniżej znajduje się kilka skutecznych sposobów, dzięki którym można powstrzymać dzieci przed korzystaniem z technologii przed snem.

Nikt w domu, nie korzysta z telefonów, tabletów czy komputerów godzinę przed zaśnięciem.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, by Twoje dzieci się wysypiały jest ograniczenie korzystania ze smartfona. Powinniśmy ustalić zasadę, że nikt w domu nie korzysta z telefonu komórkowego co najmniej godzinę przed zaśnięciem, aż do następnego dnia. Upewnij się, czy faktycznie przestrzegają Twoich ustaleń. W ten sposób utrwalisz nawyk postępowania zgodnie z Twoimi zasadami.

Dystans do technologii.

Poproś dzieci, by zostawiali wszystkie urządzenia elektryczne z dala od miejsca wypoczynku. Jeśli telefon będzie leżał w zasięgu ręki istnieje duże prawdopodobieństwo, że po niego sięgną nawet w środku nocy.

Sprawdź, czy dzieci przestrzegają zasad.

Teraz możesz łatwo sprawdzić czy nie jesteś oszukiwany/oszukiwana. Wystarczy, że na każdym urządzeniu zainstalujesz oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej SpyONE.

  • Możesz dowiedzieć się, czy Twoje dzieci dzwonią lub wysyłają SMS-y w nocy oraz numery, które wybierają.
  • Będziesz wiedział o każdym pliku multimedialnym, który został wysłany lub odebrany.
  • Dzięki oprogramowaniu SpyONE Android do kontroli rodzicielskiej, możesz nadzorować wszystkie konta społecznościowe swoich dzieci. SpyONE daje możliwość dostępu do takich aplikacji jak – WhatsApp, Facebook i wiele innych.

SpyONE, daje także możliwość zaplanowania wykonywania zrzutów ekranu, dzięki czemu natychmiast zorientujesz się, że telefon jest używany w nocy.

Aplikacje w telefonie – rejestr zdarzeń.

Aplikacja szpiegowska SpyONE, daje nam także możliwość wglądu w rejestr zdarzeń, jakie miały miejsce w kontrolowanym telefonie. Moduł śledzenia, pozwoli Ci zobaczyć jakich aplikacji używało Twoje dziecko z dokładną datą.

Książki i pisanie dziennika.

Oprócz korzystania z aplikacji do kontroli rodzicielskiej, porozmawiaj z dziećmi na temat czytania książek przed snem. Pomoże im to uspokoić umysł. Podobny efekt przynosi pisanie dziennika po każdym dniu.

Dlaczego tak ważne jest wysypianie się Twoich dzieci? Otóż  problem ze snem powoduje nie tylko problemy zdrowotne, ale także psychiczne. Problemy z koncentracją i skupieniem powoduje obniżenie ocen w szkole. Niewyspane dzieci, sprawiają wrażenie nieobecnych. Niewysypianie się obniża pamięć i zdolność zapamiętywania, obniża także funkcję odpowiadającą za podejmowanie decyzji. Zdrowy i głęboki sen odpowiada za regenerację, wzrost, rozwój i jakość życia dzieci i młodzieży. Korzystanie z różnego rodzaju urządzeń technologicznych sprawia, że dzieci nie śpią tyle, ile potrzebują. Dlatego miej oko na długość snu swojego dziecka.

Kiedy uda Ci się odpowiednio ukierunkować swoje dziecko, by odpowiednio korzystało z urządzeń cyfrowych, zauważysz takie zmiany jak – dobre samopoczucie dziecka zarówno psychiczne jak i  fizyczne. Będą miały więcej energii każdego dnia. Wyrobienie nawyku odkładania telefonu na noc, zaprocentuje także w przyszłości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *