Bycie nastolatkiem to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu człowieka. W szkołach możemy spotkać takie grupy jak, klasowe piękności, wysportowanych „macho”, którzy poniżają innych, kujonów czy dziwaków zamkniętych w swoim własnym świecie. Nastolatkowie, żeby pokazać swoją wartość i wyższość wymyślają różnego rodzaju wyzwania, którym nie każdy jest w stanie sprostać.
Niestety…
Większość tych wyzwań jest lekkomyślne, niebezpieczne i nieprzemyślane. Nie są miarą odwagi, lecz głupoty dziecka.
Jeśli jesteś rodzicem, warto byś zainteresował się swoim dzieckiem i upewnił się, że jego życie nie jest zagrożone przez Challenge Game. Do najpopularniejszych wyzwań należą: Choking game (zabawa w duszenie) – polega na podduszaniu do utraty przytomności. Jest to prawdopodobnie najbardziej niebezpieczna gra. Neknomite, to kolejna niebezpieczna zabawa polegająca na wyzwaniu picia mieszanek alkoholowych z dodatkiem różnych substancji odurzających, a nawet krwi. Przez neknomite wielu młodych ludzi straciło życie. Kolejnym popularnym wyzwaniem wśród młodzieży jest Ice and Salt Challenge – zabawa polegająca na posypaniu dłoni solą i zaciśnięci kostki lodu. Na dłoni powstają poważne rany. Wygrywa ten, kto wytrzyma najdłużej. Game of 72 – polega na ucieczce z domu na 72 godziny. Uczestnicy nie mogą zdradzić rodzicom swojego miejsca pobytu przez okres trwania wyzwania. Uczestnic wyzwania to nawet dzieci w wieku 13 lat…
Jednym z dwóch rozwiązań jest szczera rozmowa rodzica z dzieckiem, poświęcanie mu dużo czasu i stworzenie relacji przyjacielskich.
Kolejną bardzo skuteczną i nierzadko wybieraną metodą przez rodziców jest założenie podsłuchu na telefon – SpyOne. Dzięki temu bez problemu zlokalizujemy miejsce pobytu dziecka podczas zabawy Game of 72 (Ucieczka z domu na 72 godziny). Dzięki nasłuchowi otoczenia i nagranym połączeniom telefonicznym z rówieśnikami oraz wglądem do wiadomości sms i popularnych komunikatorów internetowych dowiemy się na jakie tematy rozmawiają nasze dzieci i w porę będziemy mogli zareagować.
SpyOne pozwoli Ci na pełną kontrolę telefonu dziecka. Tak więc rodzicu – Kontroluj nim będzie za późno. Być może nie zawsze to wystarczy, ale to dobry krok by wiedzieć więcej.