Bird Box Challenge – kolejna niebezpieczna zabawa nastolatków inspirowana serialem z Netfilx

Wyzwanie Bird Box Challenge zostało zainspirowane filmem, w roli głównej z Sandrą Bullock. Serial wyprodukowany jest przez Netfilx. W filmie pokazana jest scena jak główna bohaterka wraz ze swoimi dziećmi przeprawia się z zasłoniętymi oczami przez rzekę. W Serialu zasłonięte oczy chroniły przed demoniczną siłą. Serial obejrzało ponad 45 milionów kont Netflix, co świadczy o jego popularności.

Niebezpieczeństwo związane z Bird Box Challenge.

Wyzwanie polega na wykonywaniu określonych zadań z zasłoniętymi oczami. Jednym z najniebezpieczniejszych jest jazda samochodem. Wiadomo, że pomysłodawcami niebezpiecznych wyzwań są YouTuberzy. Zaczęli Oni naśladować sceny z filmu w życiu codziennym, przez co zyskali ogromne oglądalności. Wyzwanie Bird Box rozprzestrzenia się głównie na YouTubie i  Twitterze.
W rezultacie Google zmieniło

Ze względu na tak ogromną skalę zagrożenia, firma Google zaostrzyła swoje zasady publikacji, które mówią, że wyzwania wykonywane na filmach nie mogą zagrażać życiu i zdrowiu.

Poniżej film prezentujący zasady wyzwania Bird Box Challenge.

scena z filmu Bird Box

scena z filmu Bird Box

Co mogę zrobić, żeby przestrzec swoje dziecko przed Bird Box Chellenge.

Mamy świadomość, że większość naszych czytelników to rodzice, dlatego poruszamy temat Bird Box Chellenge i informujemy co możesz zrobić, by chronić swoje dziecko.

Najpierw musisz dowiedzieć się czy Twoje dziecko, wie czy jest to wyzwanie i jakie jest jego nastawienie. Powinieneś/Powinnaś regularnie edukować swoje dziecko na temat zagrożeń online. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest instalacja oprogramowania do podsłuchu telefon SpyONE. Dzięki funkcją śledzenia SpyONE, dokładnie sprawdzi aktywność Twojego dziecka w sieci do czasu, aż wirus Bird Box Chellenge się rozprzestrzenia.

Postaraj się zlokalizować źródło informacji – sprawdź aktywność na platformie YouTube, strony, które Twoje dziecko przeglądało, bądź rozmowę na temat wyzwania na komunikatorze – Messenger czy WhatsApp.

Po rozmowie z dzieckiem, zablokuj w aplikacji dostęp do witryny lub aplikację za pomocą funkcji blokowania w panelu online.  Ponadto SpyONE da Ci możliwość wglądu do treści SMS, czy nagrywania rozmów.

Sprawdź pliki multimedialne i zdjęcia swojego dziecka, gdyż często przedstawiają jego zainteresowania.

Możesz też użyć keyloggera, dzięki temu będziesz widział wszystkie słowa kluczowe, które zostały wpisane w telefonie.

Z powodu wielu niebezpieczeństw, które się pojawiają, aplikacja SpyONE to idealne rozwiązanie dla każdego rodzica. SpyONE to mobilny opiekun Twojego dziecka, który zawsze będzie przy nim. Dzięki SpyONE, będziesz wiedział wszystko o aktywności Twojego dziecka w internecie. Poznaj wszystkie funkcje programu SpyONE i wybierz te, które pomogą Ci na zlokalizowanie problemu i rozwiązania go tak szybko, jak to możliwe.