Wpływ pandemii Covid-19, na związki – Zdrada i niewierność w małżeństwie

Niewierność pojawia się w aż 25% małżeństw i wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami dla poszczególnych osób – Depresja i stres pourazowy. Stres, który wywołała pandemia Covid-19, może narazić na większe ryzyko niewierności wśród małżeństw, czy par. Wiele negatywnych emocji powstałych na skutek obostrzeń – utrata pracy, problemy finansowe, kwarantanna powodują, że ludzie coraz częściej szukają pocieszenia u drugiej osoby. W tak trudnych czasach zdrada wśród partnerów, może nieść za sobą bardzo poważne skutki dla ich dzieci. Rodzice powinni wspierać się nawzajem i rozwiązywać, a nie tworzyć kolejne problemy. Podczas, gdy jesteśmy zamknięci w domach, niewierność wśród partnerów, znacznie bardziej przekłada się na relacje z dziećmi. Co więcej, takie zachowania mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ w przyszłości. Badania pokazują, że dzieci w rodzinach, w których rodzice się zdradzają w przyszłości będą znacznie bardziej narażone na niepowodzenie w związku.

Zwiększone ryzyko niewierności przez Pandemię Covid-19

Chodź oficjalne statystyki związane z niewiernością wśród par jeszcze nie istnieją, to już teraz wszystko wskazuje na to, że procent, będzie znacznie większy, niż przed pandemią. Według wielu osób, stres jaki wywołała choroba Covid-19, to jeden z najtrudniejszych okresów w ich karierze. Bardzo często dzieje się tak, że jeden z partnerów znacznie gorzej radzi sobie ze stresem spowodowanym pandemią. Przekłada się to na ciągłe kłótnie, wypominanie, usprawiedliwianie, brak zrozumienia i akceptacji. Teraz gdy, większość czasu spędzamy w domu, emocje sięgają różnych rozmiarów. Negatywne emocje oraz wzrost poziomu stresu, znacznie wpływają na pogorszenie stosunków seksualnych. Brak satysfakcji seksualnej, oraz ogólne niezadowolenie ze związku, jest częstym usprawiedliwieniem dla osób, które mają romans. Pandemia Covid-19 ma bardzo duży wpływ na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań i doznań seksualnych.

Zalecenia związane z obostrzeniami znacznie zmniejszyły możliwość kontaktu fizycznego. Zamknięte siłownie, restauracje, puby oraz obiekty sportowe, a także praca zdalna, doprowadziły do drastycznego wzrostu popularności aplikacji wirtualnych. Skype, Zoom, Instagram, Whatapp, Tinder, Messenger to aplikacje, które znacznie częściej wykorzystywane są do flirtowania, niż przed pandemią. Obecne badania dostarczają danych, które potwierdzają zwiększone ryzyko niewierności za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przykładowo, jeden z dużych serwisów randkowych, od 2019 r. notuje wzrost unikalnych użytkowników, aż o 1500 osób dziennie.

Dane pokazują, że osoby zamężne rejestrują się w serwisach randkowych z różnych powodów, w tym chęć nawiązania kontaktu z kimś innym niż współmałżonek. Często takie kontakty kończą się zdradą. Obostrzenia oraz zamknięcie w domach sprawia, że coraz więcej osób odzywa się do swoich byłych, traktują to jako odskocznie od codziennego życia z współmałżonkiem. Zebrane dane wskazały różne powody kontakty ze swoim byłym, w tym: sprawdzenie, jak były radzi sobie z życiem podczas pandemii, znudzeniem, samotnością, pragnienie seksu z byłym, lub po prostu chęcią ożywieniem związku z partnerem z przyszłości. Osoby w związkach małżeńskich, często mają pragnienie rozpalenia uczucia na nowo. Jest to główny powód kontaktu z byłym partnerem, co prowadzi do niewierności i zdrady.

Biorąc pod uwagę dane, które jednoznacznie wskazują na to, iż ryzyko niewierności podczas pandemii będzie się zwiększało, wykrycie takie zdrady w tym czasie będzie również znacznie szybsze, ponieważ osoby więcej spędzają czasu ze sobą niż wcześniej i tracą czujność.

Jak złapać partnera na zdradzie podczas pandemii.

Czas pandemii sprawił, że spędzamy więcej czasu korzystając z urządzeń mobilnych niż wcześniej. Jednym  najlepszych rozwiązań do wykrycia zdrady, jest instalacja niewidocznej aplikacji do zdalnej kontroli telefonu, na urządzeniu partnera. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do niemal wszystkich informacji z telefonu i z łatwością złapiemy niewiernego partnera.

Sprawdź naszą ofertę Aplikacji do Kontroli Telefonu.

Jak działa aplikacja SpyONE