Android 9 Pie blokuje nagrywanie połączeń!

Android 9 całkowicie blokuje możliwość nagrywania rozmów

Najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego na smarftony – Android 9 Pie – wprowadziła wiele ciekawych funkcji, ale niektóre także wyłączyła. Twórcy Androida 9 PIE blokują nagrywanie połączeń, a dzieje się tak za sprawą nielegalnego wykorzystywania nagrań.

Warto pamiętać, że Android już od wersji 6.0 zablokował możliwość nagrywania połączeń, ale twórcy aplikacji – programiści – potrafili obejść ograniczenia stosowane przez Google.
Niestety, amerykański gigant dołożył wszelkich starań, żeby zablokować tą funkcje.

*** Nie wiadomo jednak, jak będzie w przypadku zrootowanych telefonów.

Brak nagrywania rozmów za sprawą obciążeń prawnych

Google, czyli główny wydawca Androida, całkowicie zablokował funkcje nagrywania rozmów ze względu na wykorzystanie zapisów w sprawach rozwodowych lub oskarżeń.
Duża ilość materiałów dostarczanych sądom w postaci nagranych rozmów, które nierzadko bywają zwykłą prowokacją i mijają się z autentycznymi dowodami.
Jeśli faktycznie,  głównym powodem, dla którego amerykański lider postanowił wyłączyć tę funkcję, są powody prawne, to równie dobrze, może wyłączyć zapis wiadomości SMS.

Jest to duży cios dla dziennikarzy, oraz dla osób, które przeprowadzają wywiady z osobami z za granicy, które głównie opierał się na wykorzystywaniu fragmentów rozmów w swoich publikacjach. Problem pojawia się, także wśród profesjonalnych agencji detektywistycznych, takich jak Spy24 które również wykorzystują nagrywanie połączeń do różnego rodzaju ustaleń.

Istnieje, też liczna grupa ludzi, która wykorzystuje nagrywanie rozmów do przypomnienia treści konwersacji. Nie każdy ma zdolność szybkiego rejestrowania informacji. Aplikacje typu SpyONE, czy ACR pozwalały z powodzeniem wrócić do rozmów zarejestrowanych w danym czasie.

Brak funkcji nagrywania połączeń z dnia na dzień

Polski producent oprogramowania do kontroli rodzicielskiej SpyONE, zdaje sobie sprawę, jak ważne jest nagrywanie połączeń swoich dzieci w celu zlokalizowania ewentualnego zagrożenia w formie prześladowania, wymuszeń czy gróźb. Warto pamiętać, że osoby, które mają złe zamiary w stosunku do naszych dzieci zazwyczaj, wykonują połączenia, gdyż nie zdają sobie sprawy, że rozmowa może być rejestrowana, tak jak w przypadku wiadomości SMS, gdzie zawsze pozostaje ślad.

Kolejnym przykładem jest ACR,  czyli najpopularniejsza aplikacja do nagrywania połączeń z naszych smartfonów. Charakteryzowała się prostą instalacją i niezawodnym działaniem, do czasu Androida 9 Pie… Niestety producent aplikacji rozkłada ręce w stosunku do najnowszego Androida. Obejście ograniczeń, jest obecnie niemożliwe. Co ciekawe, aplikacja została zainstalowana, aż 200 000 000 razy, jak donosi Sklep Google.

Programiści z firmy SpyONE omijają blokadę związaną z nagrywaniem połączeń

Zespół SpyONE, zrobił wszystko by ominąć blokadę na Android 9 Pie i… Udało się! Fakt, że nagrywanie jest tylko jednostronne, ale to i tak, wielki sukces.

Podsumowanie

Problem nagrywania rozmów występuje tylko w Andorid 9 Pie, tylko użytkownicy najnowszych modeli odczują na własnej skórze, skutki braku tej funkcji. Pocieszający jest fakt, że aktualizacja przyjdzie do nas nieprędko.

TIPS: Masz najnowszy Smartfon i zależy Ci na nagrywaniu połączeń? Wyłącz aktualizację systemu Andorid :)

Poznaj wszystkie funkcję oprogramowania do kontroli rodzicielskiej SpyONE

Comments are closed.