Myśli samobójcze u młodych osób- powiększający się problem

Szczególną uwagę przykuwają dane dotyczące samobójstw u młodych osób. Według WHO samobójstwo stało się drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród osób w wieku 15-29 lat. Szacuje się, że co czwarte dziecko podczas etapu dorastania miewało myśli samobójcze. W dobie internetu można łatwo natknąć się na wiele zagrożeń, które sprzyjają rozwijaniu się depresji i związanych z nią skutków.

Rodzice, czy wiecie co wasze dzieci robią na smarfphonach?
Czy jesteście świadomi zagrożeń wynikających z niebezpiecznych gier?

Jak donosi BBC, gra online o nazwie “Niebieski wieloryb” podobno była powiązana z setkami samobójstw w kilku krajach. Gra składa się z szeregu zadań przydzielonym graczom w okresie 50 dni, przy czym ostatnie zadanie wymaga od gracza popełnienia samobójstwa. Jest ona oparta na wyzwaniach rozgrywanych za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, gdzie uczestnicy wykonują polecenia określone przez administratora grupy. W grze jest pięć poziomów, w tym wyzwania takie jak budzenie się w dziwnych godzinach lub oglądanie przerażającego filmu. Kolejne etapy gry zmuszają uczestnika to samoobrażeń i w końcu do samobójstwa. Muzyka używana w “Niebieskim wielorybie” jest przygnębiająca i hipnotyczna. Zadaniem graczy jest przesyłanie fotografii jako dowodów po zakończeniu wykonanego zadania. Decyzja o przerwaniu gry może wiązać się z szantażem i groźbami zarówno administratora, jak i innych uczestników. W ostatnim- 50 dniu, nastolatek ma za zadanie wstać o określonej godzinie, ustawić status na facebooku “Koniec” i popełnić samobójstwo.
Co ciekawe większość dzieci biorących udział w tej grze, pochodziła z dobrych rodzin. Rodzice nie byli świadomi tego, co dzieje się z ich dzieckiem i nie byli w stanie zapobiec tragedii.

Jak chronić swoje dzieci przed szkodliwymi grami?

Przestawiamy Państwu aplikację szpiegowską SpyOne, która pozwoli kontrolować wszystkie czynności dziecka na telefonie. Sprawdź w jakie gry angażuje Twoje dziecko, nawet gdy nie ma go w pobliżu. Monitoruj jego wiadomości, by poznać czy miewa myśli depresyjne i reaguj, kiedy dostrzeżesz niebezpieczne sygnały.

Sprawdź Możliwości Programu